top of page

Silver Platform

Herkese Açık·48 üye

(Спорт во живо-) Силекс Вардар во живо 6 декември 2023


4.10.2015 — Стрим во живо! ФК Силекс- ФК Вардар 15 часот ... Денешниот дуел од 9-то коло во првата македонска фудбалска лига помеѓу домаќинот ФК Силекс и ...


Гледајте ВО ЖИВО: Тиквеш Гостивар 4 ноември 2023 Силекс Брегалница пренос 28. 2023 Спорт - mouve. Во живо Струга Вардар гледајте 1 ноември 2023 Фудбал Во живо Струга Гостивар гледајте 6 август 2023 [ПОТОК!] Можеби уште е рано да говориме за некакво квалитативно поместување во мак-лигата, но пристапот на МТВ говори дека полека ќе се врати интересот кај публиката за случувањата на зелените терени низ земјава. Овој медиумски потфат се случува во време кога речиси сите печатени медиуми несфатливо го заобиколија македонското првенство, одвојувајќи по 1/16 од ценетата страница за резултатите од тековното коло и евентуално табела, а во исто време одвојуваат и по половина страна за преглед на случувањата од, да речеме, италијанското Калчо. Не велам дека маклигата е поинтересна од Калчото, но сепак македонскиот љубител на фудбалот ги следел на ТВ сите случувања во Калчото и не му треба преглед од половина страна за да провери дали Пандев погодил во 66-та или пак тоа било во 67-ма минута. А во време кога се случува медиумски мрак на нашите македонски стадиони, кога никој не сака да ангажира новинар или не дај боже снимател (оти тоа чини пари, да, да, многу пари... Their last meeting was a draw. (2-2)When FK Sileks Kratovo leads 1-0 at home, they win in 88% of their matches. When FK Vardar Skopje leads 0-1 away, they win in 75% of their matches. When FK Sileks Kratovo is down 0-1 home, they win 40% of their matches. When FK Vardar Skopje is down 1-0 away, they win 12% of their matches. 05 goals when playing away (on average). Both teams haven't won their last match in 1. Both teams lost their last match. FK Vardar Skopje haven't scored in 5 of their 8 away matches in 1. FK Sileks Kratovo wins 1st half in 36% of their matches, FK Vardar Skopje in 19% of their matches. FK Sileks Kratovo wins 36% of halftimes, FK Vardar Skopje wins 19%. Вардар | Резултат во живо | 6 Декември 2023, 13:00 Резултат во живо од Силекс - Вардар на 6 Декември 2023, 13:00. Фудбал, ПМФЛ. FK Sileks Kratovo - FK Vardar Skopje. [бесплатно] Вардар Струга пренос во живо 29.11.2023 пред 7 дена — 30.9.2023 — Струга Вардар во живо 1 ноември 2023 Поток 30.9.2023 — ((Спорт ТВ>)) Вардар Силекс натпревар во живо 23 август 22. 8. 2023 . FK Sileks - FK Vardar Live - Prva MFL: Football Scores & Eurosport is your source for the latest Prva MFL match updates. Get the full recap of FK Sileks - FK Vardar, complete with stats and highlights. FK Sileks Kratovo vs Vardar Skopje: Live Score, Stream and H2H results 12/6/2023. Preview match FK Sileks Kratovo vs Vardar Skopje, team, start time. Tribuna. com1. MFL15 Matchday, Stadium: Gradski stadion KratovoStatisticsPossessionShots on targetShots off targetFoulsCorner kicksFree kicksOffsidesCasino ratingLAS ATLANTIS1REDSPINCHMR BETRED DOGGame eventsHead - to - HeadLast 20 gamesFK Sileks Kratovo8WinsVardar Skopje8Wins1. Вардар Струга натпревар во живо 29 ноември 2023 Гледај 26.11.2023 — Струга Вардар натпревар во живо 1 ноември 2023 31. 2023 — RK STRUGA. ((БЕСПЛАТНО)) Силекс... Вардар без моќ да слави против Силекс за крај на ... In 1. MFL, FK Sileks Kratovo has better performance than FK Vardar Skopje. FK Sileks Kratovo's performance of the last 5 matches is better than FK Vardar Skopje's. FK Sileks Kratovo have lost just 1 of their last 5 games against FK Vardar Skopje (in all competitions). In the last 5 meetings FK Sileks Kratovo won 3, FK Vardar Skopje won 1, 1 draws. FK Sileks Kratovo have lost just 0 of their last 5 1. FK Sileks Kratovo – Vardar Skopje: Live score Match FK Sileks Kratovo vs Vardar Skopje in the 1. MFL (11/26/2023): Live score, stream, statistics match & H2H results on Tribuna.com. The goal difference is 80-50 in favour of FK Vardar Skopje. FK Vardar Skopje's last away win against FK Sileks Kratovo was in 2018. FK Vardar Skopje have a losing streak of 4 matches in 1. MFL. Did you know that FK Sileks Kratovo scores 30% of their goals between the minutes 16-30? This is the highest percentage in the league. FK Sileks Kratovo haven't lost in any of their last 9 home matches. FK Vardar Skopje have lost 4 matches in a row. When playing at home, FK Sileks Kratovo have not lost to FK Vardar Skopje in their last 6 encounters. FK Sileks Kratovo haven't scored in 1 of their 7 home matches in 1. MFL games against FK Vardar Skopje. FK Vardar Skopje have won just 0 of their last 5 1. MFL games against FK Sileks Kratovo. FK Sileks Kratovo scores 1. 2 goals in a match against FK Vardar Skopje and FK Vardar Skopje scores 1 goals against FK Sileks Kratovo (on average). Average number of goals in meetings between FK Sileks Kratovo and FK Vardar Skopje is 2. 2. 62 goals when playing at home and FK Vardar Skopje scores 1. [ОНЛАЈН] Силекс Вардар во живо 26/11/2023 26.11.2023 — [ОНЛАЈН] Силекс Вардар во живо 26/11/2023 Натпреварот помеѓу Силекс и Вардар можете да го следните низ видео пренос на оваа страница. Ekipa.mk - ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Вардар и Силекс само ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Вардар и Силекс само со водство, на другите терени „нули“ (ФОТО + ВИДЕО) Силекс - Вардар во живо на МТВ, кратовци тргнуваат по „скалпот“ на шампионотпишува - Оливер Арсовски Утре (недела) во 15 часот се игра еден од најголемите македонски фудбалски дерби-мечеви меѓу Силекс и Вардар. Велам дерби не според позициите на табелата, затоа што сезонава Вардар е лидер по 6 одиграни кола, а Силекс, за жал, „фенерџија“, но дерби е секако според „тежината“ што ја имаат овие два клуба во македонскиот фудбал. Верувале или не, овие два клуба освоиле речиси половина од титулите во досегашните 20 сезони, Силекс трипати, додека Вардар шестпати го освојувал насловот. Ако на овие бројки ги додадеме и Куп-титулите, тука веќе станува јасно зошто колегите од спортската редакција на МТВ одлучија директниот пренос во ова коло да оди од Кратово, иако многумина сметаа дека приоритет требало да има градското дерби во Тетово меѓу Шкендија и Тетекс. Ако некој заслужува честитки во овој момент, тоа е секако националниот сервис МТВ кој утре ќе направи пионерски потфат за респект, ќе врши мултипренос од сите четири дуела во недела, со акцент на дуелот во Кратово, но и вклучувања во живо на останатите стадиони кога ќе падне погодок или некој поинтересен момент. When FK Vardar Skopje leads 0-1 away, they win in 77% of their matches. Did you know that FK Vardar Skopje scores 30% of their goals between the minutes 31-45? Did you know that FK Sileks Kratovo scores 29% of their goals between the minutes 16-30? This is the highest percentage in the league. FK Sileks Kratovo haven't lost in any of their last 10 home matches. MFL this season. FK Vardar Skopje haven't scored in 5 of their 7 away matches in 1. FK Sileks Kratovo's home record this season: 5-2-0. FK Sileks Kratovo wins 1st half in 36% of their matches, FK Vardar Skopje in 17% of their matches. FK Sileks Kratovo wins 36% of halftimes, FK Vardar Skopje wins 17%. (HD ВО ЖИВО!!) Силекс Вардар видео стриминг од 25.11.2023 — (HD ВО ЖИВО!!) Силекс Вардар видео стриминг од натпревар 26 ноември 2023 (ТЕЛЕВИЗИЈА<<<<) Победа Струга Трим-Лум (ТВ во живо<<) Скопје ... Силекс Гостивар гледајте во живо 03/12/2023 Во живо пред 3 дена — Академија Пандев Шкендија пренос. Струга Вардар натпревар во живо Шкупи Вардар гледајте во живо 5 ноември 2023 4.11.2023 — Гостивар Силекс.. Во живо Вардар Струга гледајте 29/11/2023 пред 7 дена — Во живо Вардар Струга гледајте 29/11/2023 3. 2023 — Shkupi vs Akademija Pandev:: March 4, 2023:: Live (ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО=) Струга Вардар ... Во живо Силекс Гостивар гледајте 3 декември 2023 5.11.2023 — ]!! ] Академија Пандев Гостивар пренос во живо 7 октомври 2023 6. 2023 — Akademija Pandev v Vardar Skopje | First League Фудбал... Тиквеш ... Вардар Струга 29 ноемвр | Family Group - umoji пред 7 дена — Вардар гледја во живо 1 ноември 2023 (HD ВО ЖИВО . Силекс Вардар пренос во живо 26 ноември 2023 Онлајн 3. 2023 — Shkupi ...


Hakkında

Global Women Magazine Silver Platform
bottom of page